top of page

Akupunktura Wrocław

Akupunktura: Tekst

Akupunktura w medycynie chińskiej

Tradycyjna medycyna chińska opiera się na trzech głównych metodach terapii: stylu życia, ziołolecznictwie i akupunkturze. Ta ostatnia technika pomaga w łagodzeniu bólu, leczeniu wielu przewlekłych chorób i dolegliwości oraz poprawie ogólnego stanu zdrowia i równowagi emocjonalnej poprzez przywróceniu harmonii w organizmie.

Wszystkich zainteresowanych tą formą kuracji zapraszam do Centrum medycyny naturalnej Bertha Holistic we Wrocławiu.

Akupunktura: Tekst

Terapie

Badać puls
Akupunktura

1 godz.

Pierwsza konsultacja diagnostyczna przed terapią akupunktury lub konsultacją ziołową. Przy terapii akupunkturą najczęściej pracujemy również ziołowo. Możesz więc rozpocząć terapię akupunktury od pierwszej konsultacji online i przygotowania ziołowego. W gabinecie możesz od razu nabyć zalecone receptury ziołowe.

Jeśli planujesz konsultację w gabinecie, na tej wizycie od razu wykonamy pierwszy zabieg akupunktury.

Nie jedz i nie pij barwiących język produktów 3 godziny przed wizytą. Przy konsultacji online poproszę Cię o wysłanie wyraźnego zdjęcia języka.

Umów się na wstępną konsultację aby zbliżyć się o krok do zdrowszego, szczęśliwszego życia.

30 min.

Zrób przerwę w swoim napiętym grafiku i zaopiekuj się sobą, uzdrawiając swoje ciało i emocje w naturalny sposób.

Terapia akupunkturą wymaga kilku lub kilkunastu wizyt w serii. Dyplomowany terapeuta dostosuje leczenie do Twojej konkretnej dolegliwości, dyskomfortu lub potrzeby.

Na każdej kolejnej konsultacji omawiamy zmiany w samopoczuciu, wykonujemy sesję akupunkturę oraz otrzymujesz nowe zalecenia ziołowe. 

Umów się na sesję jeszcze dziś.

Akupunktura
Pregnancy Test

30 min. - 1,5 godz.
w zależności od obszaru i techniki

Pragniesz podarować sobie naturalne wsparcie dla urody? 

Akupunktura estetyczna twarzy jest odpowiedzią na tę potrzebę, bez ryzyka skutków ubocznych, bez leków, skalpela i synetetycznych substancji chemicznych.


Ta metoda rozluźni napięcia twarzy, zastymuluje regenerację komórek oraz naturalną produkcję kolagenu, pobudzi mikrokrążenie oraz rozświetli skórę, wygładzi zmarszczki.

Zarezerwuj wizytę jeszcze dziś.

30 - 60 min.

Spełnij marzenia o rodzicielstwie. Akupunktura wspierająca płodność, to nie tylko terapia, to kompleksowe wsparcie dla ciała i duszy. 

Akupunktura pomoże wyregulować cykl miesiączkowy, wspierając jakość komórek jajowych oraz endometrium. Wzmocni Twoją krew, ogrzeje macicę, zapewni płynny przepływ krwi i energii w narządach rodnych. Wesprze emocje. Najlepiej zadziala wsparta ziołami.

Umów się na Pierwszą konsultację diagnostyczną aby rozpocząć terapię w niepłodności. 

Akupunktura: Zabiegi

Istota i zastosowanie akupunktury

Nazwa terapii została wprowadzona przez Francuzów w XVII wieku. Z etymologiczno-semantycznego ujęcia pojęcie wywodzi się z połączenia dwóch łacińskich słów acus – igła oraz punctum – nakłucie. Na pytanie czym jest akupunktura, można ogólnie odpowiedzieć, że to naturalna (alternatywna, holistyczna) metoda kuracji.

W zabiegu stosowane są specjalne, cienkie i elastyczne, sterylne i jednorazowe igły, którymi nakłuwane są wybrane punkty na ciele, w których znajdują się skupiska energii (tzw Qi). Stymulacja indywidualnie dobranych punktów (receptorów) ma przywrócić równowagę ustrojową w organizmie, poruszyć blokady tak aby energia, krew płynęły płynnie bez przeszkód, jak i pozbyć się „blokad umysłu i duszy”.

Cała wiedza i procedura oparte są na filozofii Dalekiego Wschodu i stanowi ważny element Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Medycyna chińska to najstarszy kompletny system medyczny i ma około 5 tysięcy lat. Najstarsze odkryte kamienne igły do akupunktury mają swój rodowód aż w Neolicie (10-4 tys. lat p.n.e.).

W zachodniej nauce została zaprezentowana i rozpropagowana w XIX wieku. Obecnie w wielu krajach pomaga i wspiera konwencjonalne leczenie wielu schorzeń.

Zaletą terapii jest fakt, że co do zasady może z niej korzystać prawie każdy, a skutkiem ubocznym może być co najwyżej mały siniak.


Na co pomaga akupunktura? Zaburzenia trawienne, dolegliwości ginekologiczne, problemy z płodnością, migreny, wszelkiego rodzaju bóle, nerwice, problemy układu moczowego, bezsenność, objawy menopauzy – to tylko niektóre przykłady stosowania naturalnego leczenia.

Akupunktura: List

Centrum medycyny naturalnej
i Akupunktury Wrocław

Podstawowym założeniem TCM (ang Traditional Chinese Medicine) jest przekonanie, że zdrowie człowieka zależy od harmonii między Yin i Yang w organizmie. W dbaniu o równowagę fizyczną, psychiczną i emocjonalną pomaga akupunktura, którą we Wrocławiu oferuje Bertha Holistic.

Akupunktura: Tekst
Neck Therapy

Oferujemy terapie medycyny naturalnej

W Bertha Holistic możesz zarezerwować szereg konsultacji oraz zabiegów akupunktury. Ważną alternatywą dla akupunktury będzie konsultacja ziołowa.

Akupunktura: O nas

Przeczytaj wpisy powiązane z Akupunkturą

Akupunktura Tradycyjny chiński lek ziołowy
Acupuncture

3 lipca 2023 r.

17 lipca 2023 r.

IMG_5239.JPG
IMG_1248_edited.jpg
Akupunktura: Materiały
bottom of page