top of page

Akupunktura Wrocław

Akupunktura: Tekst

Akupunktura w medycynie chińskiej

Tradycyjna medycyna chińska opiera się na trzech głównych niekonwencjonalnych metodach leczenia: stylu życia, ziołolecznictwie i akupunkturze. Ta ostatnia technika pomaga w łagodzeniu bólu, leczeniu wielu chorób, schorzeń i dolegliwości oraz poprawie ogólnego stanu zdrowia poprzez wyrównywanie potencjału energetycznego.
Wszystkich zainteresowanych tą formą kuracji zapraszam do Centrum Medycyny Naturalnej Bertha Holistic we Wrocławiu.

Akupunktura: Tekst

Istota, specyfika i zastosowanie akupunktury

Nazwa terapii została wprowadzona przez Francuzów w XVII wieku. Z etymologiczno-semantycznego ujęcia pojęcie wywodzi się z połączenia dwóch łacińskich słów acus – igła oraz punctum – nakłucie. Na pytanie czym jest akupunktura, można ogólnie odpowiedzieć, że to naturalna (alternatywna, holistyczna) metoda kuracji.

Cała wiedza i procedura oparte są na filozofii Dalekiego Wschodu i stanowi ważny element Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Medycyna chińska to najstarszy kompletny system medyczny i ma około 5 tysięcy lat. Najstarsze odkryte kamienne igły do akupunktury mają swój rodowód aż w Neolicie (10-4 tys. lat p.n.e.).

W zachodniej nauce została zaprezentowana i rozpropagowana w XIX wieku. Obecnie w wielu krajach pomaga i wspiera konwencjonalne leczenie wielu schorzeń.


W zabiegu stosowane są specjalne, sterylne, atestowane, jednorazowe igły, którymi są nakłuwane miejsca na ciele, w których znajdują się skupiska energii życiowej (tzw Qi). Stymulacja odpowiednich punktów (receptorów) ma przywrócić równowagę ustrojową w organizmie, poruszyć blokady tak aby energia, krew płynęły płynnie bez przeszkód, jak i pozbyć się „blokad umysłu i duszy”.

Zaletą terapii jest fakt, że co do zasady może z niej korzystać prawie każdy. Na co pomaga akupunktura? Zaburzenia trawienne, dolegliwości ginekologiczne, problemy z płodnością, migreny, wszelkiego rodzaju bóle, nerwice, problemy układu moczowego, bezsenność, objawy menopauzy – to tylko niektóre przykłady stosowania naturalnego leczenia.

Akupunktura: Tekst

Centrum Medycyny Naturalnej i Akupunktury Wrocław

Podstawowym założeniem TCM (ang Traditional Chinese Medicine) jest przekonanie, że zdrowie człowieka zależy od harmonii między Yin i Yang w organizmie. W dbaniu o równowagę fizyczną, psychiczną i emocjonalną pomaga akupunktura, którą we Wrocławiu oferuje Bertha Holistic.

Akupunktura: Tekst
Neck Therapy

Oferujemy terapie medycyny naturalnej

W Bertha Holistic możesz zarezerwować szereg konsultacji oraz zabiegów akupunktury

Akupunktura: O nas
Akupunktura: Materiały
bottom of page