top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autorabertha

Jak wygląda wizyta?

Zaktualizowano: 13 lis 2023
Jak wygląda wizyta? Medycyna chińska stawia na indywidualne i holistyczne podejście do każdego pacjenta. Kluczowa jest więc dokładna diagnoza.

Na pierwszej wizycie przeprowadzany jest dokładny wywiad, zarówno głównej potrzeby zdrowotnej jak i ogólnego stanu zdrowia. Pytania, które zada terapeuta mogą Cię zaskoczyć, jednak są niezbędne aby spojrzeć na Ciebie holistycznie. Terapeuta będzie pytał zarówno o odczuwalną temperaturę ciała, poziom energii, poziom emocji, funkcje układu trawiennego i regularność wypróżnień, jakość snu, jak i jak wygląda Twoj cykl miesiączkowy lub czy paznokcie nie są łamliwe.

W kolejnym kroku badany jest puls oraz przeprowadzane są oględziny języka.


Na podstawie wywiadu, pulsu i wyglądu języka terapeuta będzie w stanie zidentyfikować obszary dysharmonii w twoim ciele, dobrać terapię, recepturę ziołową i zaproponować wskazówki dietetyczne.


Podczas zabiegu akupunktury, terapeuta wprowadza kilka cienkich, elastycznych, sterylnych, jednorazowych igieł w wybrane punkty na ciele - zwykle są to stopy, łydki, brzuch lub plecy, ręce, czoło. Podczas jednej sesji nakłuwane jest od kilku do kilkunastu punktów, najczęściej na głębokość od kilku mm do 1,5 cm. Igły pozostają w skórze przez 10 do 25 minut. Do zabiegu może zostać dodana biostymulacja lampą na podczerwień, moksa bądź gua sha.

Przez ten czas postaraj się zrelaksować i odłączyć od świata zewnętrznego. Pacjenci często zgłaszają odczucie dużego odprężenia w trakcie i po zabiegu.


Kilka ważnych zasad:

- nie myj języka 3 godziny przed wizytą

- nie jedz i nie pij barwiących produktów 3 godziny przed wizytą (np. jagody, buraki, kawa)

- nie spożywaj alkoholu w dniu zabiegu

- aby zmaksymalizować potencjał zabiegu, nie przychodź na wizytę na czczo

- załóż wygodne, luźne ubranie, aby móc odsłonić nogi, ręce i brzuch

- jeśli masz jakieś wyniki badań, zabierz je ze sobą na wizytę.Ile zabiegów potrzeba aby zobaczyć efekty?


Nie zaskoczy Was odpowiedź: to zależy. Nie ma dwóch takich samych organizmów, stanów zdrowia, historii i złożoności dolegliwości. Liczba zabiegów zależeć będzie nie tylko od odpowiedzi Twojego organizmu na terapię, ale również od Twojego zaangażowania w stosowaniu się do zaleceń odnośnie stylu życia, odżywiania, zaleconych receptur ziołowych.

Niektórzy pacjenci potrzebują 5, inni 20-tu zabiegów, aby osiągnać satysfakcjonujący ich efekt, a kolejni nie wyobrażają sobie tygodnia bez odprężającej sesji akupunktury i korzystają z terapii od lat. Medycyna chińska umownie mówi też, że rok trwania choroby to miesiąc terapii. Nie można oczekiwać, że jedna sesja naprawi przyczyny i skutki choroby pielęgnowanej przez lata.


Zachęcam aby na początek dać sobie 3 sesje, abyś mogła/mógł ocenić czy czujesz pierwsze zmiany, czy czujesz, że Twój organizm wchodzi na drogę odzyskiwania równowagi, czy czujesz, że to droga dla Ciebie.


Przy wsparciu płodności zalecam aby dać sobie 3-4 cykle wsparcia akupunkturą. Tyle trwa dojrzewanie komórki jajowej jak i spermy, więc w ten sposób możemy zaopiekować cały cykl dojrzewania jajeczka/plemnika.


Przy akupunkturze istotna jest regularność wizyt. Najczęściej zalecam cotygodniowe sesje.


Warto pamiętać, że seria akupunktury mocno stymuluje organizm do odzyskania równowagi, do samoleczenia, i taka seria będzie miała oddziaływanie na Twój organizm również na kolejne 3-6 miesięcy po zakończonej serii.


Trwałość efektów zależy od higieny życia oraz wyeliminowania pierwotnej przyczyny - może nią być sposób odżywiania, niezdrowy sen, emocje, stres, czynniki zewnętrzne, takie jak wiatr, zimno, gorąco, wilgoć, suchość.
Zapraszam Cię do zaopiekowania się sobą w Centrum medycyny naturalnej Bertha Holistic.


Beata Szlachta


 

Obserwuj @berthaholistic na IG


Terapie naturalne Wrocław, medycyna naturalna Wrocław, medycyna alternatywna Wrocław, medycyna holistyczna Wrocław, naturoterapia Wrocław, medycyna chińska Wrocław, centrum medycyny naturalnej Wrocław, centrum medycyny chińskiej Wrocław, akupunktura Wrocław, ziołolecznictwo Wrocław, niepłodność Wrocław, Yin Yang105 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


Post: Blog2 Post
bottom of page