top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autorabertha

Akupunktura - Jedna wizyta czy seria?


Akupunktura, polegająca na umieszczaniu cienkich igieł w określonych punktach na ciele pacjenta, wywodzi się ze starożytnych Chin i zdobyła popularność na całym świecie, w tym również w Polsce. Może być stosowana zarówno jako metoda leczenia różnych dolegliwości, jak i forma relaksu. W tym artykule przedstawimy różnice między jednorazowym zabiegiem akupunktury a serią zabiegów.


Jednorazowy zabieg akupunktury


Pojedyncza wizyta w gabinecie akupunktury może przynieść ulgę w nagłych dolegliwościach bólowych lub stanach zapalnych. Igły wprowadzane są w odpowiednie punkty akupunkturowe, co przynosi ulgę w bólu i wspomaga proces gojenia. Jednorazowe wizyty mogą być także pomocne w redukcji stresu i napięcia mięśniowego, przynosząc relaks i odprężenie.


Seria zabiegów akupunktury


Seria zabiegów akupunktury, zazwyczaj obejmująca 10 cotygodniowych wizyt, jest rekomendowana w przypadku przewlekłych dolegliwości, takich jak migreny, problemy ze snem, trawieniem bądź wsparcie płodności. Regularne zabiegi mają na celu stopniowe i długotrwałe wpływanie na organizm pacjenta, co prowadzi do trwałej poprawy samopoczucia. Po serii 10 zabiegów zaleca się przerwę trwającą około 2 miesiące, aby dać organizmowi czas na odpoczynek i pełne wykorzystanie efektów terapii.


Regularne wizyty umożliwiają monitorowanie postępów pacjenta oraz wprowadzanie ewentualnych modyfikacji terapii, co zwiększa skuteczność leczenia. Efekty serii zabiegów mogą być odczuwalne przez pół roku po zakończeniu terapii.


Indywidualne podejście do terapii akupunktury


Każdy pacjent jest inny i wymaga indywidualnego podejścia w zakresie terapii akupunktury. Przed rozpoczęciem zabiegów, terapeuta przeprowadza szczegółowy wywiad i analizuje historię medyczną pacjenta, aby określić optymalną liczbę i częstotliwość zabiegów. W niektórych przypadkach jednorazowa wizyta może być wystarczająca, podczas gdy w innych lepiej wybrać serię.


Akupunktura jako uzupełnienie tradycyjnych metod leczenia


Akupunktura może być stosowana jako uzupełnienie tradycyjnych metod leczenia, wspomagając terapie farmakologiczne oraz fizjoterapeutyczne. W wielu przypadkach, takich jak nierównowaga hormonalna, przewlekłe bóle czy problemy ze snem, akupunktura może znacząco poprawić efekty leczenia. Warto skonsultować się z lekarzem i terapeutą, aby wykluczyć przeciwwskazania i dobrać odpowiednią liczbę zabiegów.


Zapraszam Cię na akupunkturę w Centrum medycyny naturalnej Bertha Holistic.


Beata Szlachta

13 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2 Post
bottom of page